Niechirurgiczne uzupełnianie włosów

W sytuacji gdy z różnych powodów dalsze leczenie nie przynosi rezultatów, jedynym rozwiązaniem może okazać się niechirurgiczne uzupełnianie włosów. Systemy z włosów bardzo dobrze spełniają swoją funkcję kiedy wyczerpały się możliwości pomocy medycznej, prewencyjnej lub kiedy rezultaty leczenia są po prostu dla klienta niewystarczające.

Systemy można zastosować w przypadku każdego rodzaju utraty włosów: na skutek łysienia androgenowego, łysienia plackowatego, chemioterapii, łysienia o nieznanym podłożu, łysienia bliznowaciejącego, poparzeń i blizn czy po prostu naturalnie rzadkich włosów.

Czym jest system z włosów?

Niechirurgiczne uzupełnianie włosów to innymi słowy, indywidualnie zaprojektowany system z włosów, który pozwala na zakrycie przerzedzeń lub odtworzenie całej fryzury.

Systemy dzielą się na dwa podstawowe typy:

  • systemy całościowe – pełne odtworzenie włosów. Najczęściej stosuje się w: łysieniu plackowatym (universalis, totalis, areata), po chemioterapii lub w łysieniu rozlanym, kiedy ciężko jest inaczej zatuszować przerzedzenia. 
  • systemy częściowe – najczęściej w łysieniu androgenowym lub rozlanym, kiedy zagęścić wystarczy jedynie część włosów. Również możliwe jest zastosowanie tego rozwiązania do łysienia plackowatego, w przypadku kiedy choroba nie postępuje od dłuższego czasu i takie rozwiązanie będzie miało sens.

Systemy z włosów, które oferujemy, są najlepszym rozwiązaniem dla osób zniechęconych kiepskiej jakości oraz nieprofesjonalnym wykonaniem systemów noszonych dotychczas.

Mając na uwadze, że nasi klienci mają urodę  typu słowiańskiego – włosy również powinny współgrać z takim typem karnacji. Najlepsze włosy na uzupełnienie to delikatne, polskie włosy, nigdy wcześniej nie farbowane. Właśnie taką jakość włosów możemy Państwu zaoferować.

System mocowania

Mocowanie systemu możliwe jest w kilku formach: clip-in, taśmy oraz klej. Możliwe jest również łączenie poszczególnych typów mocowań – jest to kwestia indywidualna i dobierana do potrzeb każdego klienta.

Z czego składa się system?

Systemy składają się z dwóch elementów: włosów oraz bazy, na której włosy są osadzane. Na bazie natomiast znajduje się mocowanie.

Włosy:

Włosy, które wykorzystuje się do naszych systemów są włosami bardzo dobrej jakości:
nigdy nie były farbowane, mają piękne, naturalne kolory i delikatną strukturę.

Wprawione oko rozróżni włos słowiański od azjatyckiego – ścieńczonego (tj. o zmniejszonej grubości).
Włosy azjatyckie są tańsze, ale tylko do momentu kiedy zorientujemy się, że chcąc nosić system przez lata – nie będzie to możliwe przy zastosowaniu  modyfikowanych włosów azjatyckich.

Tak jak już wcześnie wspominałam, jedynie włosy słowiańskie – polskie nadają się najlepiej do systemów dla Polek i Polaków.

Bazy:

Rodzaj bazy na której będą osadzone włosy wybieramy wspólnie z klientem. Aby typ bazy był odpowiedni, należy wziąć pod uwagę takie czynniki jak:

  • ubytek oraz obecny stan włosów na głowie
  • tryb życia
  • indywidualne preferencje dotyczące bazy, tutaj znaczenie może mieć m.in. kolor włosów
  • rodzaj fryzury, który chce nosić klient/ka
  • rodzaj wybranego systemu: całościowy czy częściowy oraz związane z nim eksponowanie czoła i linii włosów

Jakość wykorzystywanych włosów

Systemy są polskiej produkcji, w której używa się w 90% włosów polskich, a pozostałe 10% stanowią również włosy słowiańskie. Dzięki temu, efekt jest niezwykle naturalny. Tutaj obowiązuje zasada: nie da się stworzyć dobrego systemu bez wysokiej jakości włosów.

Dla osoby doświadczonej i obeznanej z systemami jest to najważniejsza informacja – czyli właśnie jakość włosa.
Większość osób, które szukają pomocy, ma już za sobą złe doświadczenia z systemami z włosów azjatyckich. Takie włosy na klientce z Polski, będą wyglądały w większości przypadków po prostu sztucznie (mimo zastosowania włosów naturalnych, ale właśnie pochodzenia azjatyckiego).
Włosy używane do systemów są dziewicze, czyli nigdy niefarbowane i nie poddawane żadnym zabiegom chemicznym.

Włosy polskie najlepiej nadają się na uzupełnienia, zagęszczanie i przedłużanie dla Polaków i ogólnie, Słowian. Dzięki nim możemy idealnie dobrać strukturę, kolor i gęstość charakterystyczną dla naszego typu budowy włosa.

IMG_2275-640x480-if9d9x9p

Proces tworzenia systemu jest niezwykle czasochłonny, a możliwości pozyskania włosów o odpowiedniej jakości – ograniczone. Polecamy uprzednie rozeznanie się na rynku tego typu usług, aby mieć potwierdzenie, czemu systemu są w takiej a nie innej cenie. Dojdą wtedy Państwo do wniosku, że ceny jak na jakość i staranność wykonania, są bardzo konkurencyjne.

Dla kogo system z włosów?

Z pewnością dla każdego kto pragnie zmiany w swoim życiu, większego komfortu psychicznego, zaoszczędzonego czasu. Włosy są tym, co przykuwa uwagę innych od pierwszej chwili.
Gdy są z nimi problemy to zanim wyjdziemy z domu, spędzamy przed lustrem godziny próbując zakamuflować przerzedzenia.

Czasami wypadanie włosów jest przejściowe, jednak kiedy trwa latami niesie za sobą szereg konsekwencji: brak poczucia własnej wartość, odbiera pewność siebie na stopie zawodowej i prywatnej. Nierzadko przyczynia się do depresji, nerwicy.

Prawda jest taka, że wbrew pozorom nie wszyscy Panowie akceptują łysienie. Z kolei jeśli chodzi o Panie to z pewnością twierdzę, że żadna. Włosy są oznaką zdrowia i choć nie zawsze jest to prawdą (np. kiedy czynnikiem powodującym łysienie jest genetyka lub blizny), to jednak każdy z nas chciałby je mieć jak najdłużej i możliwie w jak najlepszym stanie.

System z włosów potrafi dać ogromną ilość korzyści, takich jak powrót do dawnego wyglądu, odzyskanie pewności siebie czy kobiecości. Ktoś kto nie spotkał się z problemem łysienia, absolutnie nie zrozumie ile będzie znaczyła taka zmiana w życiu osoby dotkniętej problemem wypadania włosów.

Na co zwrócić uwagę, WAŻNE

Osoba, która chce się zdecydować na zakup systemu z włosów, musi też być realistą. Nie są to nasze włosy, a uzupełnienie.
Należy przede wszystkim nabrać wprawy w jego mocowaniu, stylizowaniu – wszystkie te czynności można robić samemu w domu. Konieczna będzie tutaj pewna doza cierpliwości i wprawy.
Najczęściej system będzie wymagał również kilku poprawek zaufanego fryzjera.

Dodatkowo w zależności od rodzaju systemu, włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Systemy typu clip-in są najmniej czasochłonne, ale i nie każdy będzie mógł je nosić.

W przypadku mocowania na taśmy/klej – system będzie wymagał pielęgnacji przynajmniej raz w tygodniu i po prostu ten czas trzeba będzie wygospodarować.

Niechirurgiczne uzupełnienie włosów jest świetnym sposobem na powrót do normalnego funkcjonowania, potrafi też odjąć lat. Jednak nie jest to rozwiązanie dla każdego, a na pewno nie dla osoby która oczekuje… cudów. Wystarczy jednak odpowiednie podejście do tematu, zaakceptowanie niewielkich niedogodności takich jak pielęgnacja czy układanie włosów i zapewniam, że system odmieni życie niejednej/niejednego z Was.

Proszę też pamiętać, że system robiony jest na indywidualne zamówienie i nie podlega zwrotowi. Prosimy o przemyślane zakupy.

Rejestracja

tel. 512-279-490

Email

kontakt@hairclinique.pl